Soczewki kontaktowe

                            

Miękkie soczewki kontaktowe

Miękkie soczewki kontaktowe korygują większość wad wzroku. Posiadamy soczewki kontaktowe dla dzieci i dorosłych jednodniowe dwutygodniowe, miesięczne, półroczne i roczne, sferyczne i toryczne (do korekcji astygmatyzmu). Widzenie w soczewkach kontaktowych szczególnie przy dużych wadach wzroku jest lepsze. Obraz na siatkówce jest rzeczywisty i pole widzenia jest szersze niż w korekcji okularowej, dzięki temu czujemy się bardziej komfortowo i lepiej widzimy świat, który nas otacza.

Twarde soczewki kontaktowe

Twarde soczewki kontaktowe stosujemy przy wysokich wadach wzroku, schorzeniach rogówki np. stożek rogówki po urazach, przeszczepach rogówki i po powikłaniach pooperacyjnych. Twarde soczewki kontaktowe zapewniają najlepsze widzenie przy wysokim astygmatyzmie i wszystkich nieregularnościach rogówki. Przy dużych wadach wzroku jeżeli zastosujemy soczewki kontaktowe znika efekt powiększenia lub pomniejszenia oczu. W naszym gabinecie mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doborze soczewek kontaktowych twardych i miękkich. Twarde soczewki kontaktowe są zawsze dobierane indywidualnie po wykonaniu topografii rogówki i dokładnej ocenie soczewki próbnej w lampie szczelinowej.

Nasz gabinet ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na dofinansowanie dla pacjenta twardych i miękkich soczewek kontaktowych przy stożku rogówki i wysokiej różnowzroczności.

Soczewki kontaktowe hybrydowe

Soczewki hybrydowe, to nowoczesne soczewki kontaktowe, bardzo dobrze przepuszczające tlen i umożliwiające korekcję wszystkich skomplikowanych wad wzroku. Największą zaletą tych soczewek jest bardzo dobre widzenie zapewnione przez soczewkę twardą i jednocześnie wysoki komfort użytkowania zapewniony przez miękki kołnierz soczewki. Komfort porównywalny jest z odczuciem użytkowania soczewki miękkiej. Soczewki hybrydowe są polecane szczególnie przy stożku rogówki i wysokim astygmatyźmie. Soczewki hybrydowe bardzo dobrze sprawdzają się w zakurzonym i zapylonym otoczeniu, żadne zanieczyszczenia nie dostają się pod soczewkę co często zdarza się użytkownikom soczewek twardych.

W naszym gabinecie dobieramy nowoczesne soczewki EyeBrid Silicone – soczewki hybrydowe przy produkcji której wykorzystano najnowsze technologie i innowacje opracowane przez LCS Laboratories.

Projekt soczewki EyeBrid Silicone – sferyczny oraz przednio-toryczny, tylno-toryczny i bitoryczny.

termin wymiany soczewek hybrydowych co 6 miesięcy.

Soczewki hybrydowe przy stożku rogówki podlegają częściowej refundacji NFZ. Kwota refundacji tak jak przy soczewkach twardych 540 zł oko.

Soczewki kontaktowe skleralne

Skleralne i miniskleralne soczewki kontaktowe, różnią się od klasycznych soczewek sztywnych przede wszystkim rozmiarem. Charakteryzują się większa średnicą (16.00mm – 25.00mm) soczewki te opierają się na twardówce. Między rogówką, a soczewką jest przestrzeń wypełniona solą fizjologiczną Natomiast nie ma dotyku soczewki do rogówki. Soczewki skleralne najczęściej wymienia się co
2 lata.

Zalety soczewek skleralnych:

 • gwarantują bardzo dobrą jakość widzenia.
 • Nie uszkadzają rogówki i ułatwiają gojenie np. ubytków nabłonka rogówki, które mogą powstać podczas noszenia soczewek opartych na rogówce.
 • Bardzo dobrze sprawdzają się w stanach suchego oka – płyn wypełniający przestrzeń między rogówką, a soczewką stale nawilża oczy.
 • Zapewniają komfort noszenia w trudnych warunkach np. zapylenia.
 • Znacząco zmniejszają światłowstręt.
 • Soczewki skleralne przy stożku rogówki podlegają częściowej refundacji NFZ. Kwota refundacji tak jak przy soczewkach twardych 540 zł oko.

Cennik:

 • twarde soczewki kontaktowe można stosować do dwóch lat cena od 600 do 1500 zł za oko
 • soczewki hybrydowe od 950 zł za oko
 • soczewki skleralne można stosować do dwóch lat cena od 1790 zł do 1990 zł za sztukę
 • badanie kwalifikujące 200 zł
 • kontrola 150 zł

logo_m