Soczewki kontaktowe

                            

Miękkie soczewki kontaktowe

Miękkie soczewki kontaktowe korygują większość wad wzroku. Posiadamy soczewki kontaktowe dla dzieci i dorosłych jednodniowe dwutygodniowe, miesięczne, półroczne i roczne, sferyczne i toryczne (do korekcji astygmatyzmu). Widzenie w soczewkach kontaktowych szczególnie przy dużych wadach wzroku jest lepsze. Obraz na siatkówce jest rzeczywisty i pole widzenia jest szersze niż w korekcji okularowej, dzięki temu czujemy się bardziej komfortowo i lepiej widzimy świat, który nas otacza.

Twarde soczewki kontaktowe

Twarde soczewki kontaktowe stosujemy przy wysokich wadach wzroku, schorzeniach rogówki np. stożek rogówki po urazach, przeszczepach rogówki i po powikłaniach pooperacyjnych. Twarde soczewki kontaktowe zapewniają najlepsze widzenie przy wysokim astygmatyzmie i wszystkich nieregularnościach rogówki. Przy dużych wadach wzroku jeżeli zastosujemy soczewki kontaktowe znika efekt powiększenia lub pomniejszenia oczu. W naszym gabinecie mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doborze soczewek kontaktowych twardych i miękkich. Twarde soczewki kontaktowe są zawsze dobierane indywidualnie po wykonaniu topografii rogówki i dokładnej ocenie soczewki próbnej w lampie szczelinowej.

Nasz gabinet ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na dofinansowanie dla pacjenta twardych i miękkich soczewek kontaktowych przy stożku rogówki i wysokiej różnowzroczności.

Cennik:

  • twarde soczewki kontaktowe można stosować do dwóch lat cena od 850 zł za oko
  • badanie kwalifikujące 150 zł
  • kontrola do 1 miesiąca bezpłatna
  • kontrola po upływie miesiąca 100 zł

logo_m